מחוללי שירה - קורס שירה חישובית

בבית הספר לאמנויות המילה, בהנהלת גלעד מאירי ונועה שקרג'י, אני מעביר את הקורס שירה חישובית. חלק מהסטודנטיות.ים בחרו ליצור עבודת סיכום ש(לפחות בחלקה) יוצאת מגבולות הדף, ומה שנוצר הוא מחולל שירה. להלן חמש דוגמאות למחוללים מפירות הקורס:

GaliaSearch - גליה ברס

בעידן האינטרנט מתפרסמים טקסטים רבים כשהם חצי-אפויים. הם מרגישים לעתים לא בשלים לפרסום רשמי, אבל כן משקפים את הכותב.ת, ויש ערך בפרסומם ברשתות חברתיות, לצורך פידבק ושיח יצירתי. גליה יצרה מנוע חיפוש מבוסס תגיות, שמאפשר לנווט בין הטקסטים שלה מהסוג הזה, בצורה שלדעתה משקפת אישיות כותבת שלה בצורה ייחודית.

הדברים הנחוצים לך כרגע - אפרת זילברמן

הצורך של כולנו בדברים מסוימים מביא אותנו לחפש אותם בכל מיני מקומות ברשת. אפרת זילברמן חיפשה את החיפושים ואצרה מאות דברים שהיינו צריכים. היא מציבה בפנינו מראה של מה היינו צריכים ומה חיפשנו, כאשר כל החיפושים נראים שווי-ערך טקסטואלית, גם אם במציאות הם שונים מאד זה מזה.

בהשראת "מאה אלף מיליארד שירים" מאת רמון קנו - אלון רוזן

פרויקט הדגל של תנועת אוליפו הצרפתית היה ספר שכתב מייסדה רמון קנו, שבו במקום לדפדף עמוד-אחר-עמוד, ניתן לדפדף כל שורה בנפרד. עשרה שירים בני 14 שורות העניקו את היכולת לדפדף מאה אלף מיליארד אפשרויות פואטיות, שבכולן סכימת החריזה מתקיימת, וישנה משמעות, או לפחות רוח-דברים, לכל אפשרות. כתיבה או תרגום של ספר כמו של זה קנו עשויים להיות פרויקט חיים, אך בתור פרויקט סיום קורס בחר אלון רוזן לתרגם את רוח השיר לעשרת אלפים אפשרויות "בלבד..."

פיטר פן - שירה טל

העולם הספרותי נושא על גבו את התחושה שהכל כבר נכתב ואנחנו רק משכפלים את מי שהשפיע עלינו או לימד אותנו. שירה טל החליטה ללקט משפטים של מורות.ים במהלך סמסטר בביה"ס לאמנויות המילה, ולתת להם להתכתב זה עם זה, כדי לייצג את הקוקטייל המוזר שספגה בתור סטודנטית. תוכלו לייצר שיחות של ציטוטים בין מורים על רגשות ועל שירה, כמו גם לבחור אם להסתכל על הציטוט יחד עם או ללא מי שאמר.ה אותו.

פסוקי גורל - יונתן לוי וערן הדס

ולקינוח פרויקט רוחני וגורלי, פרי שיתוף פעולה לא עם תלמיד.ה אלא עם מורה עמית בביה"ס לאמנויות המילה, יונתן לוי, העוסק (גם) בחינוך אנתרופוסופי.